جاذبه های گردشگری ایران

جا های دیدنی تبت

یکی از شهر های توریستی و گردشگری که سالانه افراد زیادی به این شهر رفت و آمد می کنند تبت است. این شهر به دلیل داشتن جاذبه های دیدنی زیاد در بین گردشگران بسیار پر طرفدار است. اگر عاشق بازدید از مکان ها دیدنی تاریخی و فرهنگی هستید توصیه می کنیم حتماً به شهر تبت سفر کنید. علاوه بر جذابیت های فرهنگی و تاریخی این شهر دارای جاذبه های طبیعی بی نظیری می باشد که افراد زیادی مشتاق دیدن آن هستند. جذابیت ها و  مکان های دیدنی این شهر بسیار زیاد است و می توانید به مدت چند روز به بازدید از این مکان ها بپردازید. به همین دلیل این شهر یکی از شهر های آسیایی است که توریست زیادی را به خود می بیند. منظره های طبیعی تبت باعث خاطره انگیز شدن سفر افراد شده و به یاد ماندنی ترین صحنه های طبیعی را برای آن ها نمایش می دهد. همین موضوع باعث می شود تا افراد بعد از مدتی مجدداً به این شهر سفر کنند و از مکان های دیدنی برای چندمین بار بازدید کنند.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

مکان های دیدنی طبیعی تبت

در این مطلب قصد دارید مکان های دیدنی طبیعی و جذابیت های طبیعی این شهر را به شما معرفی کنید. اگر دوستدار طبیعت هستید با خواندن این مطلب می توانید بهترین نقاط طبیعت شهر تبت را بشناسید و زمانی که به این شهر سفر کردید به راحتی از تمام مکان ها دیدن نمایید. با ما همراه باشید تا در ادامه با نام و ویژگی های جاذبه های طبیعی این شهر آشنا شوید.

مکان های دیدنی طبیعی تبت,باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت

رشته کوه های هیمالیا

اگر عاشق کو . کوهنوردی هستید کوه های هیمالیا از جمله مکان هایی است که می توانید بازدید کنید. این مکان در قسمت شما شهر تبت قرار دارد و شامل قله های معروفی مانند قله اورست، قله ماکالو و… می باشد. خیلی از کوهنوردان برای فتح قله های بلند و طی نمودن مسیر کوهستانی به این شهر سفر می کنند.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

دریاچه نمازو

یکی از زیباترین مکان های دیدنی در طبیعت تبت دریاچه نمازو است. این دریاچه در روز دارای رنگ آبی کهربایی زیبای چشم نوازی است که می توان از دیدن آن لذت برد. همچنین این دریاچه مکان مناسبی برای عکاسی نیز می باشد و شما می توانید با بازدید از این مکان هم خود نهایت لذت را ببرید و با عکس برداری از صحنه های این طبیعت فوق العاده زیبایی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

رودخانه یارلونگ تبت

اگر در فصل گرم سال به تبت سفر می کنید حتماً باید سری به رودخانه یارلونگ تبت بزنید. این رودخانه طبیعتی زیبا و خوش آب و هوا دارد که می توانید ساعت ها در آن آرامش گرفته و استراحت نمایید. لازم به ذکر است که این رودخانه یکی از بزرگ ترین رودخانه های قاره آسیا است که افراد زیادی برای دیدنش می ایند. این مکان حتماً در لیست گردشگران کشور های مختلف خواهد بود.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

باغ مرکزی تبت

اگر به گل و گیاه علاقه دارید و دیدن آن ها می تواند به شما روحیه دهد باغ مرکزی تبت یکی از مکان هایی است که مناسب شما می باشد. این باغ انواع و اقسام گونه های گیاهی را در خود پرورش می دهد و شما می توانید سرسبزی را در این باغ ببینید.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

مکان های دیدنی فرهنگی و تاریخی

خیلی از افراد شیفته بازدید از مکان های فرهنگی و تاریخی شهر ها و کشور های مختلف هستند. این افراد علاقه دارند تا با فرهنگ و تاریخ مکان های مختلف آشنا شده و جذابیت های این مکان ها را بسیار می پسندند. تبت دارای مکان ها و فضا های تاریخی و فرهنگی مختلفی است که افراد علاقه مند می توانند از آن بازدید به عمل آورند. برخی از معروف ترین این مکان ها در ادامه نام برده شده است.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

معبد ژوکچن

شهر لاسا در تبت نیز دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که می توانید برای دیدن آن ها به این شهر بروید. معبد ژوکچن یکی از بزرگ ترین معبد های افراد بودایی است که دارای جذابیت زیادی برای توریست ها می باشد. معماری این مکان از جمله مواردی است که افراد زیادی را به سمت خود می کشاند.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

معبد پاشوپاتینات

یکی از بزرگ ترین معابدی که در شهر تبت قرار دارد و مربوط به خدای شیوا است. بخشی از این معبد در جنگ های قرن چهارده از بین رفته اما بخشی از ان باقی مانده که افراد می توانند از آن بازدید کنند. معابد و مکان های مقدسی در قسمت های مختلف این شهر قرار دارد که معبد پاشوپاتینات یکی از مهم ترین ان ه می باشد. هندو های قدیمی و مذهبی زیادی به این معبد رفت و آمد می کنند که می توانید ان ها را ببینید.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

بودانات

یکی از گنبد های عظیمی که در تبت می توانید ببینید بودانات است. این جاذبه ی گردشگری بسیار معروف است و به دلیل زیبایی که در ظاهر خود دارد افراد زیادی را به خود جذب می کند. این مکان جزو آثار مورد حمایت یونسکو است و یکی از مهم ترین مکان های دیدنی تبت است.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

بنای تاریخی نوربو لینگکا

از دیگر مکان های تاریخی که مناسب افراد علاقه مند به تاریخ می باشد این بنا می باشد. قدمت این بنا بسیار زیاد است و به بیش از هزاران سال پیش می رسد. این مکان نیز ثبت شده در آثار یونسکو است و از آن به عنوان یک مکان تاریخی مهم نگه داری می شود.

باغ مرکزی تبت,جا های دیدنی تبت,رودخانه یارلونگ تبت

بازار ها و مکان های خرید تبت

اگر علاقه دارید تا از ابزار ها و وسایل محلی این شهر یادگاری را برای خود تهیه کنید می توانید به بازار های محلی این شهر بروید. خود تبت و شهر های کوچکی که این شهر بزرگ را تشکیل می دهند دارای بازار هایی هستند که افراد محلی در آن ها مشغول فروش صنایع دستی خود می باشند. بازار بارکور، بازار یوتوک، بازار شوانگنان و دیگر بازار های معروفی که در تبت هستند مکان های خوبی برای خرید سوغاتی و یادگاری برای خود و دوستانتان می باشد. این بازار ها دارای وسعت های کوچک و بزرگی هستند که می توانید به نزدیک ترین آن ها رفته و خرید خود را انجام دهید. بازار های نام برده شده از معروف ترین بازار هایی است که مناسب افراد علاقه مند به بازارگردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا