جاذبه های گردشگری جهان

شهربازی های قطر

کشور قطر از کوچک ترین کشورهای جهان که در بین مرز آبی کشور‌های ایران، کویت، عراق، عربستان، بحرین و امارات متحده عربی قطر واقع شده است، کشور قطر با اینکه کوچکترین کشور جهان بشمار می رود اما یکی از غنی ترین و ثروتمند ترین کشورهای جهان می باشد، دوحه پایتخت قطر می باشد، که از مدرن ترین و توریستی ترین شهرهای زیبای ساحلی خلیج فارس بشمار می رود، قطر کشوری پیشرفته که دارای رفاه مالی بسیاربالایی می باشد و سرمایه های بالای این کشور از طریق  شکار مروارید و تجارت دریایی و نفت خام به دست می آید. در این مقاله آس چارتر قصد دارد به معرفی یکی از جذاب ترین تفریحات و امکانات تفریحی شهربازی‌ های کشور قطر بپردازد در ادامه همراه ما باشید.

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

بهترین شهربازی‌ های قطر

کشور قطر یک کشور توریستی و جهانگردی که گردشگران زیادی را سالانه به سوی خود می کشاند، این کشور از جاذبه های تفریحی و گردشگری زیادی برخوردار است که شهربازی های آن از پرطرفدار ترین آنها است،

سرزمین سیرک قطر (Circus Land)

شهر مجازی قطر (Virtuocity)

کیدزانیا قطر (Kidzania)

پارک تپه‌های برفی قطر (Snow Dune Park)

پارک منطقه جنگلی قطر (Jungle Zone Qatar)

پارک آبی قطر (Aqua Park Qatar)

دنیای انگری‌ بردز قطر (Angre Birds World in Qatar)

مرکز تفریحی مگاپلیس قطر (Mega Polis)

که از معروف ترین و بهترین شهربازی های این کشور می باشند.

مجموعه های تفریحی قطر,بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر

سرزمین سیرک قطر (Circus Land)

از جذاب ترین تفریحات گردشگری قطر سرزمین سیرک قطر (Circus Land)می باشد، این شهربازی محبوب در مرکز خرید لندمارک قطر واقع شده است و محیط مناسبی برای کودکان و خانواده ‌ها می باشد، این شهربازی دارای تم موضوعی سیرک با فضای شگفت ‌انگیزی می باشد. از تفریحات و لوازم بازی در این مجموعه سرسره بادی، ماشین ‌بازی، زمین بازی امن مخصوص کودکان، بخش بزرگ اسباب‌ بازی، فودکورت و رستوران، چرخ‌ و فلک و ترامپولین می باشد.

ساعت کاری این مجموعه هر روز شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 09:00 تا 22:00 و پنج ‌شنبه: از ساعت 09:00 تا 23:00 و جمعه: از ساعت 13:00 تا 23:00 می باشد.

آدرس سرزمین سیرک قطر: قطر، دوحه، مرکز خرید لندمارک

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

شهر مجازی قطر  (Virtuocity)

از دیگر شهربازی های قطر می توان به شهر مجازی قطر اشاره کرد، در این شهربازی بیش از ۷۰۰ پلتفرم آموزشی و واقعیت مجازی وجود دارد، بازی ‌های الکترونیکی، اتاق ‌های بازی خصوصی، بازی‌ های مسابقه ‌ای، اتاق فرار، بازی ‌های واقعیت مجازی از تفریحات این مجموعه می باشد، بازی‌ های ویدیویی شهر مجازی قطر طرفداران و علاقه مندان زیادی دارد و گردشگران زیادی نیز از آن دیدن و به تفریح می پردازند.

ساعت کاری مجموعه شهرمجازی: هر روزه از شنبه تا پنج ‌شنبه: از ساعت 10:00 تا 02:00 بامداد و جمعه ها: از ساعت 13:00 تا 02:00 بامداد می باشد.

آدرس شهر مجازی قطر: قطر، دوحه، فستیوال سیتی

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

مرکز تفریحی مگاپلیس قطر (Mega Polis)

مرکز تفریحی مگاپلیس قطر از دیگر مجموعه های تفریحی قطر می باشد، این مجموعه دارای سالن بولینگ، ایستگاه واقعیت مجازی ، شبیه ‌سازی فرمول ۱، بازی‌های کامپیوتری، اتاق فرار، اتاق کارائوکه، دارت، بیلیارد، رستوران و کافه می باشد و محیطی مناسب برای خانواده ها و کودکان با فضایی سرپوشیده و فعالیت‌های سرگرم‌ کننده بسیار زیاد می باشد.

ساعت کاری این مجموعه، شنبه ها بصورت 24 ساعته و روزهای دیگر از دوشنبه تا چهارشنبه: از ساعت 10:00 تا 02:00 بامداد می باشد بجز یکشنبه ها که تعطیل می باشد.

آدرس مرکز تفریحی مگاپلیس: قطر، دوحه، مروارید قطر

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

کیدزانیا قطر (Kidzania)

از بهترین پارک ها و شهربازی های قطر می توان به کیدزانیا اشاره کرد، این مجموعه مخصوص کودکان می باشد که کودکان می توانند با مشاغل بزرگترها آشنا شوند، چیزهای جدیدی یاد و تجربه کنند. نقش‌ های اجتماعی همچون دکتر، آتش ‌نشان، خواننده، بازیگر و یا حتی خلبان که برای کودکان بسیار سرگرم‌ کننده و هیجان آور است. شهربازی کیدزانیا برای کودکان از سنین 1 تا 14 مناسب است و تفریحات این مجموعه عبارتند از: بازی ‌های آموزشی با بیش از ۸۰ نقش مختلف، آزمایشگاه علوم، برنامه ‌های توسعه مهارت، استودیو سینما و تئاتر و پکیج‌ های مخصوص برگزاری جشن و مراسم‌ های دست‌ جمعی می باشد.

ساعت کاری کیدزانیا قطر: دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 تا 20:00، شنبه ها از ساعت 10:00 تا 20:00، پنج ‌شنبه ها از ساعت 14:00 تا 22:00، جمعه ها از ساعت 13:00 تا 22:00 و روزهای یکشنبه نیز تعطیل می باشد.

آدرس کیدزانیا قطر: قطر، دوحه، پارک آسپیر

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

پارک انگری بردز (Angry Birds World Theme Park)

از دیگر مجموعه‌ های پرمخاطب و موردپسند کودکان در قطر پارک انگری بردز می باشد، این مجموعه سرگرم کننده حدود ۱۷۰۰۰ متر مربع می باشد که در سال 2017  تاسیس گردیده، این مجموعه شامل دو فضای داخلی و خارجی می باشد، در این پارک درختی قرار دارد که حدود ۱۷ متر ارتفاع دارد، پارک انگری برد دارای انواع بازی های متنوع نظیر: استودیو شهر، سنگ ‌نوردی، سرسره‌های مارپیچ، رول گلایدر، تئاتر، خانه قرمز، بازی‌های شنی، ترن هوایی، سالن جشن، ساحل دزدان دریایی، کارتینگ انگری بردز سرپوشیده و روباز، پارک ترامپولین، رودخانه با 8 قایق می باشد، از امکانات این پارک جذاب نیز می توان به رستوران و فروشگاه‌های متنوع، سرویس بهداشتی اشاره کرد.

ساعات کاری پارک انگری بردز در قسمت فضای باز همه روزه شنبه تا جمعه از ساعت 13:00 تا 02:00 بامداد می باشد و در فضای بسته هر روز، شنبه تا پنج ‌شنبه از ساعت 10:00 تا 02:00 بامداد و جمعه ها نیز از ساعت 13:00 تا 02:00 بامداد می باشد.

آدرس پارک انگری بردز: قطر، دوحه، مرکز خرید شهر فستیوال دبی

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

پارک تپه‌ های برفی (Snow Dune Park)

یکی از بهترین شهربازی‌ های قطر پارک تپه‌های برفی می باشد که لذت هیجان و سرما را در هوای گرم و خشک قطر می توانید تجربه کنید، پارک تپه‌ های برفی دارای دمای حدود -4 درجه سانتی گراد می باشد، این مجموعه دارای امکانات تفریحی نظیر: سرسره‌های برفی مهیج، تپه‌ها و صخره‌های برفی و فضای اختصاصی، تجربه طوفان برفی هیجان ‌‌انگیز و همچنین کافی شاپ و رستوران ها که با غذاها و نوشیدنی های گرم خود در آن سرمای شدید این پارک از شما استقبال می کنند.

ساعت کاری پارک تپه‌ های برفی همه روزه از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 10:00 تا 02:00 بامداد و جمعه ها نیز از ساعت 13:00 تا 02:00 بامداد می باشد.

آدرس پارک تپه‌ های برفی: قطر، دوحه، مرکز خرید فستیوال سیتی

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

پارک آبی قطر

پارک آبی قطر یکی از جاذبه‌های پرطرفدار و بازی‌های آبی مهیج قطر به شمار می ‌رود، این پارک آبی پر طرفدار دارای هزینه های بالایی می باشد و دارای امکانات تفریحی و رفاهی بسیار زیادی نظیر: دهکده‌ ای به سبک آفریقایی، قایق ‌سواری، اتاق بازی دزدان دریایی، استخر موج، رودخانه آرام، برج سرسره‌ ای، استخر مرداب، غار جکوزی، بومرانگو، خطوط سرعت، موج ‌سواری، سرسره لوله ‌ای، مدرسه رانندگی کودکان و همچنین فضای مناسب برای برگزاری جشن و رویدادهای ویژه و از امکانات رفاهی آن می توان به غذاخوری، فروشگاه‌ های مختلف برای خرید، سرویس ‌بهداشتی، کمد برای اشیا، فودکورت اختصاصی و مجموعه‌ ای از بهترین رستوران ‌ها اشاره کرد. در این پارک آبی حدود ۵۰ نجات‌ غریق، ۱۲ پلیس و ۲۰ کارمند مسئول نظافت در حال فعالیت هستند.

این پارک آبی تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.

بهترین شهربازی‌ های قطر,تفریحات گردشگری قطر,شهربازی های قطر

پارک منطقه جنگلی قطر (Jungle Zone Qatar)

از دیگر شهربازی های قطر تم پارک منطقه جنگلی می باشد که در آن فضایی شبیه به آمازون طراحی شده است، در این پارک شبیه سازی شده شما حیوانات متحرک، درختان و دکوراسیون جنگلی بسیار جذابی را خواهید دید، که از دیدن آنها لذت خواهید برد، از بازی های این شهر بازی می توان به ترن هوایی، قایق ‌سواری، انواع بازی ویدیویی، ماشین‌ سواری، نقاشی چهره کودکان، سواری در تاریکی، جشن و مهمانی در اتاق‌های جادویی اشاره کرد، که برای هر گروه سنی طراحی شده است.

ساعت کاری پارک منطقه جنگلی قطر همه روزه از شنبه تا پنج ‌شنبه از ساعت 12:00 تا 22:00 و جمعه ها از ساعت 13:00 تا 23:00 می باشد.

آدرس پارک منطقه جنگلی قطر: قطر، دوحه، حیاة بلازا، درب سوم، طبقه همکف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا