مجله

پارک کروکودیل نوپک (مزرعه پرورش کروکودیل)

شاید تصور شما از شنیدن کلمه پارک مکانی سرسبز و پر دار و درخت برای وقت گذرانی و بازی کودکان باشد. اما ما در این مقاله نوعی متفاوت و جذاب از این فضا به نام پارک کروکودیل را به شما معرفی می کنیم. هر پارکی می تواند دارای جذابیت های خاص خود باشد. برای مثال پارک گل و گیاه دارای انواع گیاهان زیبا و دیدنی است که بازدید کنندگان از دیدن این گل ها حس شادابی و طراوت را تجربه می کنند. همچنین پارک آبی که دارای استخر ها و سرسره های بازی است که مخصوص بزرگسالان و کودکان طراحی شده است. پارک کروکودیل نیز پارکی هیجان انگیزی است که در جزیره قشم واقع شده و می توانید از آن بازدید کنید. در این پارک هیجان انگیز می توانید انواع گونه های مختلف کروکودیل را ببینید و با آن آشنا شوید.

دیدن این خزندگان برای تمامی سنین می تواند عجیب و جذاب باشد و تجربه ای متفاوت برای این افراد خواهد بود. لحظه به لحظه ی بازدید از پارک کروکودیل نوپک می تواند لحظات به یاد ماندنی را برای شما و دوستان یا خانواده شما بسازد. توصیه می کنیم در سفر به قشم حتما بازدید از این پارک را در برنامه خود جای دهید. یکی از جذابیت های این پارک این است که شما می توانید عجیب ترین کروکودیل ها را در این فضا ببینید. شاید تا به حال فکر می کردید که فقط یک گونه از کروکودیل در دنیا وجود دارد. اما باید بدانید که این موجودات مانند سایر حیوانات دارای گونه های مختلفی هستند که در پارک کروکودیل نوپک انواع آن را مشاهده خواهید کرد. در این پارک جذاب می توانید کروکودیل های نایابی را ببینید که در حال انقراض هستند و تلاش می شود تا پرورش داده شده و این اتفاق نیفتد. اگر قصد گرفتن عکس یادگاری از سفر خود دارید با مراجعه به این پارک می توانید عکس های جالبی را در آلبوم خاطرات ثبت کنید.

در پارک کروکودیل نوپک می توانید با لمس این خزندگان تجربه جدیدی را در زندگی خود داشته باشید و از این لحظه عکس بگیرید. همچنین اگر برای شما روند پرورش این کروکودیل ها جال باشد در قسمت های مخصوص می توانید روند پرورش و رشد آن ها ر نیز ببیید. خیلی از افراد به این موضوعات علاقه مند بوده و برخی از آن ها فقط از دیدن این خزندگان هیجان زده می شوند. بنابراین نتیجه می گیریم که افراد به دلایل مختلفی می توانند به پارک کروکودیل قشم رفته و به گردش در این پارک بپردازند.

بهترین زمان بازدید از پارک کروکودیل نوپک,پارک کروکودیل نوپک (مزرعه پرورش کروکودیل),تاریخچه پارک کروکودیل نوپک

تاریخچه پارک کروکودیل نوپک

پارک کروکودیل نوپک هیجان انگیز و جذاب توسط خانم مژگان روستایی در سال 1389 تاسیس شد. در سال 1399 پارک نوپک افتتاح و برای بازدید افراد آماده شد. تلاش زیادی برای انتقال کروکودیل های مختلف به این پارک انجام شد که برخی از آن ها حتی از خارج از کشور وارد شدند. در ابتدای افتتاح ای پارک در قشم فقط 8 کروکودیل اما امروزه حدود 100 گونه از این خزندگان در این پارک را می تانید ببینید. برای این خزندگان مکان مناسبی برای زیستن آماده شده است تا به راحتی بتوانند به زندگی طبیعی خود ادامه دهند. در سال های اخیر مسئولین این پارک تلاش نموده و توانسته اند کروکودیل هایی که پرورش می دهند را به کشور های مختلف صادر کنند.

گونه های موجود در پارک کروکودیل نوپک,بهترین زمان بازدید از پارک کروکودیل نوپک,پارک کروکودیل نوپک (مزرعه پرورش کروکودیل)

گونه های موجود در پارک کروکودیل نوپک

پارک کروکودیل نوپک دارای انواع گونه های مختلفی از کروکودیل ها با قد وزن های متفاوت می باشد. در این مطلب قصد داریم گونه های موجود در این پارک را معرفی کنیم. وقتی وارد پارک شوید می توانید شاهد کروکودیل ها با چهره خونسردی باشید که برای خود در کنار آب قدم زده، در حال شنا و یا روی سنگ ها در حال استراحت و حمام آفتاب هستند. جالب است بدانید که طول عمر کروکودیل ها ممکن ایت به 100 سال هم برسد. اما کروکودیل هایی که در پارک کروکودیل قشم خواهید دید دارای سن 1 سال تا 27 سال می باشند. در ابتدای تولد این خزندگان در مکانی مخصوص نگه داشته شده و در یک سالگی به فضای باز پارک منتقل می شوند. باید بدانید که در این پارک به جز کروکودیل حیوانات و خزندگان دیگری نیز برای بازدید وجود دارند. این کار برای بالا بردن جذابیت پارک نوپل بوده و باعث شده تا افراد بیش تری از این پارک بازدید کرده و وقت بیش تری را در این مکان بگذرانند.

میمون، جوجه تیغی، طاووس، کبک، بز تالی، شتر مرغ، ایگوانا و … از جمله حیواناتی هستند که در این پارک از آن ها نگه داری می شود. شما می توانید کمیب ترین حیوانات مخصوصا در قسمت کرکودیل ها را ببینید. جالب است بدانید که یکی از بزرگ ترین روکودیل های ایران در قشم در این پارک هیجان انگیز نگه داری می شود. این کروکودیل را با نام خان بابا نام گذاری نموده اند که دارای 27 سال سن است. قد این کروکودیل اعجاب انگیز به 4 متر می رسد که دارای دو همسر در این پارک است.

بهترین زمان بازدید از پارک کروکودیل نوپک,پارک کروکودیل نوپک (مزرعه پرورش کروکودیل),تاریخچه پارک کروکودیل نوپک

بهترین زمان بازدید از پارک کروکودیل نوپک

به دلیل آب و هوا و اقلیمی که جزیره قشم دارد بهتر است در فصل سر سال که این جزیره دارای آب و هوای خوبی است برای دیدن پارک کروکودیل قشم سفر کنید. در ماه های پاییز و زمستان بهترین زمان برای بازدید از پارک نوپک است و قطعاً در این زمان بازدید از این پارک برای شما بسیار خاطره انگیز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا